سرمایه گذاری در بازار سهام؟ چرا بهتر است در بازار سهام سرمایه گذاری کنیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سرمایه گذاری در بازار سهام

یکی از اصلی ترین دلایلی که فرد را متقاعد به سرمایه گذاری در بازار سهام می کند، این است که فرد نیاز به کار کردن در تمام طول عمر خود را ندارد.

تنها دو راه برای به دست آوردن پول وجود دارد:

  • کار کردن شخص
  • کار کردن دارایی شخص

اهمیتی ندارد که می خواهید این کار را چگونه انجام دهید، چه سهام بخرید، چه اوراق مشارکت و چه در قراردادهای آتی سرمایه گذاری کنید، زمین بخرید، بر روی فلزات با ارزش سرمایه گذاری کنید و یا حتی کسب و کار کوچک خود را راه بیاندازید، هدف شما کاملا مشخص است و آن در یک جمله خلاصه میشود

میخواهید سرمایه گذاری کنید تا در آینده پول بیشتری به دست بیاورید”

هر آرزویی که رویا آن را در سر خود می پرورانید، سرمایه گذاری امروز شما در تحقق آن نقش بسیار مهمی ایفا میکند.

پس از زمانی که الان در اختیار دارید باید نهایت استفاده را ببرید.

خرید سهام، یکی از چندین روش موجود برای سرمایه گذاری است. اکنون سوالی که پیش میاید این است که چرا به جای سرمایه گذاری در بانک، فلزات گرانبها،ارز یا سایر موارد سرمایه گذاری، سهام بخریم؟ خیلی ساده است.

روشی که سرمایه گذاران باهوش از آن استفاده می کنند این است که پول خود را در سهام سرمایه گذاری میکنند. 

لازم به ذکر است که سهام بیشترین سود بالقوه را در بین تمامی سرمایه گذاری ها داراست. در بلند مدت هیچ یک از آنها نمی توانند عملکردی بهتر از سهام داشته باشند.

قبل از ورود و سرمایه گذاری در بازار سهام به این نکات توجه کنید!

  • باید توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در بازار سهام می تواند سود بسیار زیادی به شما برساند. ولی نکته قابل توجه این است که این بازار پر ریسک و دارای نوسان بسیار است. به این معنا که ممکن است قیمت یک سهام در کوتاه مدت به شدت کاهش یابد. حتی ممکن است یک سهام با افت طولانی مدت همراه باشد و در بازه زمانی طولانی به شما ضرر برساند.
  • عدم زمان بندی مناسب میتواند به سادگی بازده شما را کاهش دهد. میتوانید با سرمایه گذاری طولانی مدت ریسک بازدهی کم را به حداقل برسانید. هیچگاه با دید سرمایه گذاری کوتاه مدت وارد بورس نشوید!

  • قبل از ورود به بورس حتما به دنبال کسب اطلاعات و دانش در ارتباط با سرمایه گذاری بازار بورس باشید. چرا که اگر بدون دانش کافی وارد این بازار پر نوسان بشوید، ممکن است تمام سرمایه ی اولیه ی خود را از دست بدهید.

  • آموزش و استفاده از دانش سرمایه گذاری در بورس، می تواند برای شما به این نحو عمل کند که با پذیرش ریسک معقول بازدهی قابل قبولی را در بازار سهام برای شما فراهم آورد.

برای خواندن مقالات بیشتر به بخش یادگیری سایت موج پنج یا صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید