تحلیل تکنیکال (تحلیل الیوت) نماد تکشا (۱۸ دی ۱۳۹۹) – سیگنال خرید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ابزارهای به کار رفته در تحلیل تکنیکال:

نماد تکشا در موج شماری الیوت (تحلیل الیوت) – فیبوناچی ریتریسمنت – فیبوناچی پروجکشن – کانال – محدوده ی PRZ – اندیکاتور حجم – اندیکاتور RSI

قیمت بعد از یک روند صعودی، به نظر در حال تشکیل یک الگوی پنج موجی الیوتی می باشد. (با استفاده از برخی ابزارهای تحلیل تکنیکال، به دنبال محل احتمالی تمام شدن موج چهارم الیوت هستیم)

با توجه به تصویر، در تایم فریم روزانه (D1) قیمت یک حرکت صعودی را از آبان ۹۸ شروع کرده است. در اواخر بهمن ۹۸ حرکت صعودی تمام شده است. (ما آن را به عنوان موج یک در نظر گرفته ایم)

پس از آن قیمت وارد یک روند اصلاحی شده (موج ۲) شده است. دوباره از اواخر بهمن ماه، قیمت یک روند صعودی جدید را آغاز کرده، که از اوایل خرداد ۹۹ رشد چشمگیری شروع شده و تا تاریخ ۹۹/۰۷/۱۵ ادامه پیدا کرده است؛ و موج سوم الیوت را تکمیل نموده است.

در تحلیل الیوت نماد تکشا پس از اتمام موج سوم باید به دنبال محل احتمالی تمام شدن موج چهارم بود و این کار با استفاده از برخی ابزارهای تکنیکال امکان پذیر می باشد.

در این تحلیل، ما علاوه بر تحلیل الیوت، از ابزارهایی که در ابتدای متن ذکر شده است نیز استفاده کرده ایم؛ که شما می توانید در بخش یادگیری سایت نحوه ی استفاده ی هر کدام از آن ها را مشاهده نمایید.

همانطور که مشاهده می کنید، قیمت به محل مورد نظر ما (PRZ) واکنش مناسبی نشان داده است. با افزایش حجم معاملات در طرف خریدار و تشکیل الگوهای بازگشتی و برگشت اندیکاتور RSI از محل اشباع فروش، اتمام موج چهارم الیوت تایید شده است.

با شکست خط روند نزولی، تریگر نهایی ورود به معامله صادر شده است. با توجه به استراتژی معاملاتی و مدیریت مالی مناسب می توان وارد معامله شد.

شکست خط روند نزولی و همچنین اصلاح آخرین ریزموج از موج چهارم، سیگنال ورود به موج پنجم می باشد. هدف های قیمت در تصویر مشخص شده اند.

برای دریافت سیگنال های بیشتر به قسمت سیگنال سایت موج پنجم و یا صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید